25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » национализам
СВЕТ

Рама: Балканските земји се заложници на национализмот на Европската Унија

M T
Албанскиот премиер, Еди Рама, изјави дека земјите од Балканот се заложници на национализмот што постои во ЕУ, пренесуваат регионалните медиуми. Тој ова го истакнал на...