14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » национален празник
Свет

САД добија нов национален празник

M T
Во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, републиканците и демократите со големо мнозинство гласаа за воведување нов федерален празник, 19 јуни. Празникот е во спомен на...