17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нарко мрежа
СВЕТ

Голема полициска акција во Виена, разбиена нарко-мрежа, уапсени 24 Албанци

M T
Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат регионалните медиуми....