7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Напаѓач
СВЕТ

Аргентинската потпретседателка Кристина Киршнер нападната со пиштол, напаѓачот не пукал, но е уапсен

M T
Потпретседателката на Аргентина, Кристина Киршнер, вчера беше нападната со пиштол, но напаѓачот не пукал во неа и набрзо е уапсен. Неколку телевизиски канали прикажаа снимка...
СВЕТ

Напаѓачот од Чикаго испукал 70 куршуми и се преправил во жена за да побегне

M T
Американецот Роберт Кримо, уапсен под сомнение дека пукал од покривот кон граѓаните собрани на парадата по повод Денот на независноста на САД во предградието на...
СВЕТИЗБОР

Напаѓачот во Копенхаген имал психички проблеми

M T
Нема индикации дека вчерашното пукање во трговски центар во Копенхаген е терористички чин, изјави шефот на полицијата Сорен Томассен. Тој додаде дека осомничениот, кој се...
СВЕТ

Напаѓачот во Вокеша излегол од затвор пред нападот

M T
Со кауција, непосредно пред нападот, бил ослободен од затвор осомничениот за смртта на пет лица во американскиот град Вокеша. Бил затворен поради семејно насилство. Тој...