11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » најзагрозени
КоронавирусВо тренд...

СЗО: Најзагрозените да примаат вакцина секоја година

M T
Населението кое е под најголем ризик од коронавирус ќе треба да прима дополнителна доза на вакцина секоја година, предвидува Светската здравствена организација (СЗО). Според последните...