10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » најстроги санкции
СВЕТТОП ВЕСТИ

Европската унија ги објави „најстрогите санкции“ против Русија

M T
Лидерите на Европската унија се договорија за санкции против Русија. Тие се насочени кон 70 отсто од рускиот банкарски пазар и клучните државни компании, рече...