16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » најопасна варијанта
КоронавирусВо тренд...

Делта-сојот е најбрза и најопасна варијанта на коронавирусот, категорични се водечките виролози

M T
Делта-сојот е најбрзата, најиздржлива и најопасна верзија на коронавирусот со која е соочен светот, тврдат виролози и епидемиолози. Вакцините и понатаму нудат многу силна заштита...