25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » најмекото тесто
КУЈНА

Кифлички од најмекото тесто на светот: Сите ќе ви го бараат рецептот!

CENTAR MKD
Вака меки кифли никогаш не сте јаделе, а за сè е заслужен млечниот намаз. Состојки: 600 гр брашно 2 лажици шеќер 2 лажички сол 1...