11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » најголем терористички напад
Свет

Десет години од масакрот на Брејвик кој влезе во историјата како најголем терористички напад во Норвешка

M T
Пред точно десет години, масовниот убиец Андерс Брејвик уби 77 лица во Осло и на островот Утоја во Норвешка. Норвежанецот Брејвик ладнокрвно уби 69 млади...