31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нагорно карабах
Свет Во тренд...

Жестоки борби во Нагорно-Карабах, светските лидери бараат прекин на огнот

CENTAR MKD
Голем судир меѓу Ерменија и Азербејџан избувна во регионот Нагорно-Карабах. ООН повика на итен прекин на огнот. Москва, Вашингтон и Брисел бараат итен крај на...
Свет

(Видео) Соборен азербејџански дрон во близина на ерменски град

CENTAR MKD
Ерменската страна објави видео на кое се гледа соборениот дрон на азербејџанските вооружени сили. Како што се наведува, станува збор за дрон од турскиот производител...