17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мутации
КоронавирусCentarМозаик

Најдолгата инфекција со корона некогаш забележана „Бев тестиран 42 пати и сопругата организираше погреб пет пати“

M T
Британецот Дејв Смит (72) се разболе од корона вирусот на почетокот на првиот бран во Велика Британија. Меѓутоа, додека повеќето од нив го прележаа вирусот...