9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мрежи

Tag : мрежи

Свет

Инвазија на пајаци во Австралија, цели полиња покриени со мрежи

M T
Поради инвазијата на пајаци, делови од Џипсланд во југоисточна Австралија се покриени со пајакови мрежи, додека пајаците се обидуваат да избегаат од поплавата. После поплавите...