21.8 C
Скопје
28. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мост
СВЕТ

Свечено отворање на Пељешкиот мост, најголемиот инфраструктурен проект во Хрватска

M T
Во Хрватска денеска ќе биде пуштен во сообраќај Пељешки мост, најголемиот инфраструктурен проект во земјата, чија изградба со речиси 80 отсто ја финансираше Европската унија...
СВЕТТОП ВЕСТИ

Руски тенкови се упатуваат кон Киев – Украинската армија урна мост за да ја запре колоната

M T
Конвојот руски тенкови кој се движел кон Киев бил запрен во близина на селото Иванков, каде што украинските сили разнеле мост за да го запрат...
СВЕТ

Голем пожар во Рим, изгоре историски мост изграден во 1863 година

M T
Во голем пожар во Рим синоќа изгоре индустрискиот ткн. Железен мост што ги поврзува двете римски населби Остиенсе и Трастевере. Пожарот избувнал пред полноќ, а...
СВЕТ

Нов проблем за Бајден: Илјадници мигранти чекаат под мостот во Тексас

M T
Илјадници мигранти пристигнаа под мостот што ги поврзува градовите Дел Рио во Тексас и Акуано во Мексико и поставија импровизиран камп на горештините, поставувајќи му...
СВЕТ

Се сруши мост во Вашингтон, повредени се повеќе лица

M T
Пешачки мост се урна во североисточен Вашингтон. Според американските медиуми, најмалку шест лица биле повредени, додека еден камион останал заробен под урнатините. Дополнителна опасност во...