Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : мост

Свет

Голем пожар во Рим, изгоре историски мост изграден во 1863 година

M T
Во голем пожар во Рим синоќа изгоре индустрискиот ткн. Железен мост што ги поврзува двете римски населби Остиенсе и Трастевере. Пожарот избувнал пред полноќ, а...
Свет

Нов проблем за Бајден: Илјадници мигранти чекаат под мостот во Тексас

M T
Илјадници мигранти пристигнаа под мостот што ги поврзува градовите Дел Рио во Тексас и Акуано во Мексико и поставија импровизиран камп на горештините, поставувајќи му...
Свет

Се сруши мост во Вашингтон, повредени се повеќе лица

M T
Пешачки мост се урна во североисточен Вашингтон. Според американските медиуми, најмалку шест лица биле повредени, додека еден камион останал заробен под урнатините. Дополнителна опасност во...