Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : морнарица

Свет

Јалта: За шест часа наврнало дожд колку што врне месечно, повикана морнарицата на помош

M T
За шест часа во Јалта падна дожд, колку што во нормални околности би паднал за месец дена, објави хидрометеоролошкиот центар во Крим. Ситуацијата е тешка,...