26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » модификација
КоронавирусВо тренд...

Нема потреба за модификација на вакцината „Спутник в“ против новите соеви

M T
Вакцината „Спутник в“ не треба да се модифицира во моментот, бидејќи сè уште е многу ефикасна во борбата против ширењето на Ковид-19, изјави денеска Владимир...