11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » модерни патишта
Македонија

Бочварски од Крањ: На транспортерите им се потребни олеснувања на граничните премини и модерни патишта

M T
Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска во Брдо кај Крањ, Република Словенија учествуваше на Министерски состанок за прекуграничното поврзување на земјите од Регионот...