17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Министерски состанок
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Состанокот на министрите за здравство во рамки на Берлинскиот процес, размена на искуства и подобра координација за поуспешно справување со ковид кризата

CENTAR MKD
Министерот за здравство на Република Северна Македонија доц. д-р Венко Филипче и министерот за здравство на Република Бугарија д-р Костадин Ангелов, денеска копретседаваа со Состанокот...