25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » министерки
МАКЕДОНИЈА

Костадиновска-Стојчевска: Министерките за култура на Албанија и на Србија воодушевени од Охридскиот бисер

M T
Во неофицијалниот дел на самитот „Отворен Балкан“, во чиј фокус се културата и туризмот, вчеравечер, гостите од регионот имаа можност да се запознаат со дел...