10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » минхен
СВЕТ

Експлозија во Минхен – Се стресе железничката станица

M T
Експлозија се случила во близина на преполна железничка станица во Минхен, Германија, соопшти денеска полицијата. Експлозијата се случила за време на градежните работи на станицата...