22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » метро станици
Војна во УкраинаСВЕТ

Граѓаните на Киев се нескршливи – по руските напади се собраа во метро станиците и пееја

M T
Во серијата руски ракетни напади во Киев загинаа најмалку пет лица, а ранети се 24. Сите се цивили кои возеле или пешачеле во центарот на...