16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мелбурн
КоронавирусСвет

Мелбурн се подготвува да излезе од најдолгиот „локдаун“ во светот

M T
Милиони луѓе во Мелбурн се подготвуваат да излезат од најдолгото затворање поради Ковид-19 во светот, иако бројот на случаи сe уште е близу до рекордно...