17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » медведеев
Свет

Медведев: Ќе се браниме од притисокот на САД врз Арктикот

CENTAR MKD
Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев изјави дека Русија ќе ги брани своите позиции на Арктикот. Тој рече дека Русија ќе се брани...