11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мечка
Свет

Жена обвинета за вознемирување на мајка гризли во Јелоустоун

M T
Жена од Илиноис е обвинета за вознемирување на диви животни откако била снимена како се приближува до гризли во Националниот парк Јелоустоун. Во широко споделуваното...
Свет

Мечка убила работник во зоолошка градина пред очите на посетителите

CENTAR MKD
Мечка уби работник во зоолошка градина во Шангај пред посетители кои го гледале нападот од автобус, пренесува Би-би-си. Несреќата се случила во саботата во дел...