17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » материја
МАКЕДОНИЈА

Во затворска ќелија најдена вага и кафеава прашкаста материја

M T
На 01.09.2022 во 16.30 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при претрес во просторија каде се сместени осудените лица...