Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : манифестација

Македонија Локално Култура

Свечено се отворија јубилејните 60-ти „Струшки вечери на поезијата“

M T
Манифестација „Струшки вечери на поезијата“ синоќа беше свечено отворена со традиционално палење на поетскиот оган на летната тераса на хотелот „Дрим“ во присуство на голем...