Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : мани

Свет

Курц: Не сум робот, туку сум човек со грешки и мани

M T
Лидерот на Австриската народна партија (ОВП), Себастијан Курц, кој поднесе оставка на функцијата канцелар поради истрагата против него и луѓето блиски до него поради корупција...