8.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » малтретирање
Свет

Шестмина Саудијци на суд за малтретирање туристка

M T
Шест млади Саудијци се соочуваат со обвиненија за малтретирање странска туристка, што укажува на загрижувачки феномен во време кога кралството се обидува да ја зајакне...
Македонија

Гостиварец ја малтретирал својата неподвижна сопруга – ја скубел и не ѝ давал лекови и храна

M T
Основното јавно обвинителство Гостивар до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против лице на возраст од 53 години, за сторено кривично дело –...