22.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » малта
КОРОНАВИРУСТЕМАСВЕТТОП ВЕСТИ

Малта: Од среда “рампа” за сите невакцинирани од коронавирус

CENTAR MKD
Малта ќе им забрани на сите невакцинирани посетители да влегуваат во земјата од среда, најави министерот за здравство, Крис Ферн. Негативен тест за вирусот повеќе...