14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мафија
Свет

85 лица, членови на мафијата, уапсени во акција на италијанската полиција

M T
Утрово, италијанската полиција ѝ зададе голем удар на мафијата бидејќи во полициска акција беа уапсени 85 лица обвинети за разни кривични дела, пренесуваат италијанските агенции....
Бизнис

Мега скандал го тресе банкарскиот сектор

CENTAR MKD
Дел од најголемите светски банки им дозволувале на криминалци да префрлаат незаконски стекнати пари во висина од околу 2 милијарди долари, покажуваат документите што „протекоа“...