11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мадуро
Свет

Мадуро ја предупредува планетата: Новата светска војна започна – ова е целта на конфликтот

M T
Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро денеска оцени дека новата светска војна е веќе започната, но дека сега е од економска природа. Мадуро објасни дека целта...
СветВо тренд...

Мадуро: Руската вакцина е спас за човештвото

CENTAR MKD
Синот на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро и неговата постара сестра се согласиле да учествуваат во клиничките испитувања на руската вакцина Спутник V против коронавирус....