10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лутеранска црква
СВЕТ

Црква во Норвешка за првпат крштеваше трансродова личност

M T
Лутеранска црква во Норвешка одржа церемонија за преименување на 49-годишно трансродово лице, што според официјалните власти е прв ваков настан во црква во таа нордиска...