6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : ловци

Свет

Руските авиони ловци ја штитат својата територија, Русија ѝ одговори на Холандија

M T
Руското Министерство за одбрана објави снимки од своите авиони по холандската морнарица во Црното Море, откако холандските власти ја обвинија Русија за „загрозување“ на нивниот...