16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лососи
Свет

Лососите умираат поради високи температури во американските реки, телата им се полни со рани

M T
Лососите во реката Колумбија во САД се изложени на неверојатно високи температури на водата во таа област, што предизвикува појава на црвени лезии и бели...