25.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лок даун
КОРОНАВИРУСТЕМАСВЕТ

Карантинот не помага во борбата со Ковид-19: Истражувањето покажало од што зависи смртноста од вирусот

CENTAR MKD
Во четвртокот беше објавено ново истражување за тоа кои се факторите кои што влијаат на смртноста од коронавирусот ширум светот. Пет француски научници од Универзитетот...