17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » липковско
Македонија

Претрес во липковско, пронајдено оружје, приведено едно лице

M T
Денеска (11.11.2021) во 08.35 часот во с.Лојане, општина Липково, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни...