17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лгбт
Свет

Фон дер Лаен: Унгарскиот закон за ЛГБТ-срамен и спротивен на вредностите на ЕУ

M T
Унгарскиот закон што забранува „промоција“ на хомосексуалноста кај малолетници е „срамен“ и претставува текст што е во спротивност со основните вредности на ЕУ, рече претседателката...