Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Летонија
Свет

Трите балтички земји воведуваат забрана за влез на Русите

M T
Летонија, Литванија и Естонија постигнаа начелен договор за ограничување на движењето на руските граѓани преку нивните граници со Русија и Белорусија, изјави естонскиот министер за...