8.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ламбда
КоронавирусСветВо тренд...

„Ламбда“-нов вид на коронавирус се шири низ Латинска Америка, експертите загрижени

M T
Додека научниците во Германија предупредуваат на опасноста од „делта“ или т.н индиски сој на коронавирус, во светот веќе се шири нова варијанта на коронавирусот. Научниците...