21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лабораторија
Војна во УкраинаСВЕТИЗБОР

Русите уништија вредна лабораторија во Чернобил

M T
Руските трупи кои ја окупираа нуклеарната централа во Чернобил ограбија и уништија лабораторија на локацијата, која третираше многу радиоактивен отпад, соопштија украинските власти. Државната агенција...
КОРОНАВИРУССВЕТИЗБОР

Кина: Вирусот избега од лабораторија? Тогаш не е од нашата, туку од нивната

M T
Кина повторно ги критикуваше Соединетите Американски Држави за, како што тврди, политизирање на истрагата за потеклото на коронавирусот, барајќи да се испита една американска воена...
СВЕТ

Шефот на рускиот Совет за безбедност: Америка го претвори Авганистан во глобална лабораторија за дрога

M T
Во изминатите 20 години, САД го претворија Авганистан во лабораторија за дрога на глобално ниво, а производството на дрога во таа земја се зголеми за...