Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » квебек
Коронавирус Свет

Невакцинираните жители на Квебек ќе плаќаат здравствен данок

M T
Канадската провинција Квебек ќе наплаќа здравствен данок на жителите кои не се вакцинирани против Ковид-19, соопштија денеска властите во Квебек. „Работиме на нов данок за...