Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » крит
Свет

Земјотрес на Крит – Грчкиот остров се стресе со јачина од 4,5 степени

M T
Земјотрес со јачина од 4,5 степени го погоди денеска грчкиот остров Крит. Како што соопшти Атинскиот геодинамички институт, епицентарот на земјотресот бил седум километри северозападно...
Свет

Уапсени тројца Албанци кои побегнале од полициска станица на Крит

M T
Грчката полиција уапси тројца Албанци од група од петмина осуденици кои во понеделникот наутро побегнаа од полициска станица во Ханија на Крит. Пронајдените бегалци се...