22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кралство
СВЕТ

Премиерката на Нов Зеланд: Ќе станеме република, но не наскоро

M T
Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн денеска изјави дека нејзината влада нема да бара промена на статусот на Нов Зеланд од кралство во република, по смртта на...