25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » крај на пандемијата
КОРОНАВИРУС

Германски доктор со оптимистички најави за крајот на пандемијата

M T
Претседателот на Здружението на германски лекари, Андреас Гасен, изјави дека пандемијата на коронавирусот ќе заврши на пролет. „ Поаѓам од фактот дека во пролетта 2022...
КОРОНАВИРУССВЕТИЗБОР

Мала држава во Европа ја победи короната, бидејќи не е членка на ЕУ

M T
Мала земја во Европа, со 34.000 жители, може да здивне откако вакцинираше над 70% од населението и се подготвува да прогласи крај на пандемијата. Станува...