11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ковид центри
КоронавирусCentarМакедонија

Болниците забрзано се полнат – 4 лица се на респиратор: Каква е состојбата низ ковид центрите низ земјава по најновиот наплив на хоспитализирани?

CENTAR MKD
Во Инфективната клиника во последново деноноќие, примени се 7 пациенти. Севкупно се хоспитализирани 92 пациенти, додека пак на кислородна поддршка се 61 пациент, нема пациенти...