15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ковид 22
КОРОНАВИРУСИЗБОР

Швајцарски имунолог: Ковид-22 би бил многу поопасен од постоечкиот

M T
Суперсој на коронавирусот може да се појави следната година и секој невакциниран човек е потенцијален супертрансмитер, изјави денеска имунологот Саи Реди од Швајцарскиот федерален институт...