17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ковакс
КоронавирусCentarСветТОП ВЕСТИ

„Ковакс“ го објави планот: Познато е колку вакцини ќе добие Македонија и кога тие би пристигнале

CENTAR MKD
Механизмот „Ковакс“ го објави планот за дистрибуција на вакцини против Ковид-19 што се однесува на земјите во развој, според кој, до средината на годината, 145...