10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » коронаирус
КОРОНАВИРУСТЕМАСВЕТ

Нови рекордни бројки на коронавирус во Србија

CENTAR MKD
Уште 265 новозаразени со коронавирус денес беа регистрирани во Србија. Две лица починаа. Беа тестирани 7.429 луѓе. На респираторни уреди има 23 лица. Од денес,...