17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » контејнер со банани
Свет

Еден тон кокакин пронајден во контејнери со банани во Турција

M T
Турските цариници запленија еден тон кокаин скриен во контејнери со банани. Според турскиот министер за трговија Мехмет Муса, ова е најголемо количество кокаин запленето некогаш...