17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » контакти
СВЕТ

Британците оставиле контакти на авганистанските сојузници во амбасадата, сега таму се Талибанците

M T
Персоналот на британското Министерство за надворешни работи оставило документи со податоци за контакт на Авганистанците кои работат за нив расфрлани на теренот во кругот на...