Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » комичар
Свет

Талибанците убиле авганистански комичар кој им се потсмевал на „Тик-ток“

M T
Талибанците кон крајот на јули егзекутирале познат авганистански комичар, кој ги исмевал на „Тик-ток“. Британски „Дејли мејл“ објави видео на кое се гледа Назар Мухамед,...
Мозаик

Исповед на комичарот чиј живот не е толку смешен „Јас бев само дебелиот смешен пријател на девојките“

M T
Лук успеа да ја насмее секоја девојка што ја запозна во животот, што би се рекло дека е доволно да се оди на состанок со...